Історія створення

    У липні 2016 року у структурі Державного підприємства «Інформаційні судові системи», що відноситься до сфери управління Державної судової адміністрації України, створено Департамент судової експертизи та експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності (далі   Департамент).
    Основною метою діяльності Департаменту було визначено проведення судових експертиз та експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності за дорученням органів досудового розслідування та суду, а також на замовлення юридичних та фізичних осіб.
     До складу фахівців Департаменту увійшли 10 кваліфікованих атестованих судових експертів, що внесені до реєстру судових експертиз, з них 4 – кандидати наук.
  Враховуючи значну експертну завантаженість за іншими напрямами судових експертиз у державних спеціалізованих установах, що позначається на термінах проведення експертиз, а також розуміючи наявну потребу у швидкому та об’єктивному вирішені питань, що входять до меж компетенції експертів з інших напрямів судової експертизи, підприємством було прийнято рішення створити у державному підприємстві «Інформаційні судові системи» відокремлений структурний підрозділ «Центр судової експертизи та експертних досліджень» (далі – Центр) та розширити напрями експертної діяльності.
    Нині Центром проводяться експертизи, як у сфері інтелектуальної власності, так і економічні, автотоварознавчі, мистецтвознавчі, будівельно-технічні, оціночно-будівельні та інші.         
                                                                     

      Експертизи проводяться за дорученням органів досудового розслідування та суду; за зверненням учасників кримінальних, цивільних, господарських та адміністративних справ, а також на замовлення юридичних та фізичних осіб.